wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Dyrektywa Omnibus

Dyrektywa Omnibus

Dyrektywa Omnibus (zmiana praw konsumentów) w sklepie Sportone.pl

Informacja o prezentowaniu obniżonych cen w sklepie sportone.pl zgodnie z dyrektywą 2019/2161 (Omnibus)

Historia ceny produktów

Dyrektywa Omnibus nakazuje informowanie klienta o najniższej cenie produktu jaka obowiązywała w ciągu 30 dni. Tę funkcję w oprogramowaniu sklepu internetowego ShopGold z którego korzysta sklep internetowy sportone.pl została wprowadzona w ramach aktualizacji sklepu w kwietniu 2022 roku.
Wdrożony mechanizm zapewnia możliwość obniżenia cen tylko dla produktów, które w okresie ostatnich 30 dni miały jedynie cenę wyższą niż planowana cena obniżona. Funkcja ta zapewnia realizację uczciwej polityki cenowej i dostosowania do przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2023. Dla tego, każda cena obniżona w naszym sklepie wynikająca z promocji produktu lub produktów, zmiany ceny, która nastąpiła z powodu zmiany kursu Euro lub zmiany cen zakupu przez producenta) to najniższa cena produktu lub produktów z 30 dni, która jest podawana z opisem (Najniższa cena produktu …..  z dnia …..).

Recenzje produktów, oceny produktów, recenzje o sklepie

W oprogramowaniu ShopGold z którego korzysta nasz sklep sportone.pl została wprowadzona nowa funkcja wyświetlająca informację o sposobie weryfikacji recenzji o produktach. Informacja jest wyświetlana w liście recenzji produktu w zakładce "Recenzje" na karcie produktu, w szczegółach na podstronie recenzji oraz w listingu wszystkich recenzji produktów.

Jej treść to: "Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie sklepu."

OD 1 stycznia 2023 oceny produktów w sklepie sportone.pl mogą publikować tylko klienci, którzy kupili produkt lub produkty w sklepie internetowym sportone.pl. W ten sposób zagwarantujemy, że publikowane oceny będą pochodzić wyłącznie od klientów, którzy kupili oceniany produkt. Nasz sklep wysyła do naszych klientów prośbę o pisanie recenzji zakupionego produktu lub produktów. Dzięki temu nasze recenzje będą autentyczne. Opublikowanie recenzji przez klienta będzie sprawdzane czy nie zawiera ono treści niezgodnych z prawem oraz czy pochodzi od osoby, która nabyła dany produkt lub produkty. Jeśli nasza kontrola nie ujawni żadnych nielegalnych treści, to z zasady publikowane są wszystkie opinie i oceny klientów. W kolejnym kroku wybieramy recenzje klientów, oceniając je na podstawie aktualności, jakości i trafności do umieszczenia w witrynie. Na oceny nie mają wpływu relacje umowne. Prezentujemy wszystkie oceny o sklepie sportone.pl i oferowanych produktach, zarówno pozytywne jak i negatywne bez ingerencji w treść.

Informacja o prezentacji wyników wyszukiwania

Informacje o sposobie wyszukiwania

Dyrektywa wprowadza obowiązek informowania o sposobie wyświetlania kolejności produktów w listingach produktów. Ma to na celu informowanie klientów, czy produkty, które wyświetlane są na czołowych pozycjach w liście wyników wyszukiwania nie są sponsorowane i ich pozycja wynika ze "sztucznego" manewrowania pozycjami. Sklep ShopGold z którego korzysta sklep internetowy sportone.pl nie ma takiej funkcji (sponsorowania wyników wyszukiwania) więc ta zmiana nie dotyczy istotnie sklepów opartych o program ShopGold.

Informacja o sposobie kolejności produktów w listingu (sortowania) jest widoczna w oknie wyboru "sortowania".

Wyniki wyszukiwania sortowane są domyślnie według najlepszego dopasowania nazwy i parametrów technicznych do wyszukiwanego hasła. Można również wybrać sortowanie po cenie lub dostępności.

Regulacja w zakresie indywidualnego dopasowywania cen

Aktualnie nie stosujemy polityki indywidualnego dostosowania cen do profili klientów. Tym samym wszystkie ceny są jednakowe dla wszystkich indywidualnych klientów. Dopuszczamy możliwość indywidualnych negocjacji cen produktu lub produktów. Oferujemy możliwość sprzedaży produktów przez sklep sportone.pl w cenie obniżonej lub hurtowej dla naszych partnerów handlowych.


Przejdź do strony głównej

Rodzaje płatności

dotpayVisa MasterCardMasterPassblik
 

Rodzaje Wysyłki

Sportone - wysyłka DHLInpost paczkomaty 24
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu